Quantcast
Channel: Zabiegikosmetyczne.net » sposoby pielęgnacji twarzy
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5

Zadbaj o siebie

0
0

W dzisiejszych czasach pełnych nerwów, stresów i ciągłego napięcia, umiejętność relaksowania się jest czymś niezwykle ważnym. Trzeba bowiem umieć zadbać o siebie, żeby mieć siłę na codzienne podejmowanie kolejnych wyzwań. Trzeba też zadbać o siebie, żeby dać radę codziennym wyzwaniom, które bardzo obciążają cały organizm.

Pomyśl o sobie

Poświęcenie sobie czasu to najlepsze co możemy dać sobie w prezencie. Ważne jednak, żeby ten czas, jaki zamierzamy sobie poświęcić został przemyślany i zaplanowany. Dobrze jest gdzieś wyjechać i wykupić dla siebie zabiegi Spa. Ich dobroczynne skutki będziemy czuć jeszcze przez długi czas po powrocie, a tak jak specjaliści w spa, to nikt nie będzie umiał zająć się naszym ciałem. Sami nigdy sobie nie stworzymy takich warunków.

wellness-285589_640Do tego, wyjazd do spa stanowi jeszcze dodatkową wartość. Pozwala mentalnie, psychicznie oderwać się od codzienności, od kłopotów, problemów i zmartwień. Taki wyjazd to doskonała okazja, żeby zwolnić nieco tempa, żeby zatrzymać się na chwilę i pozwolić całemu swojemu ciału odetchnąć, odpocząć, wyluzować. Dodatkowo, podczas wyjazdu wszystkie obowiązki stają się od nas nieco oddalone, odsunięte, a to jeszcze dodatkowa korzyść.

Pomyśl o swoim ciele

Troska o ciało powinna przyjąć niejako dwie strony. Z jednej strony, ciało jest pełne napięć i stresów. Mieszczą się one w mięśniach, które powodują ból, ucisk i przykurcze. Zabiegi spa, które w swojej gamie zawierają również masaże, to doskonała forma na zrelaksowanie obolałego ciała. Wszystkie napięte i spięte mięśnie mogą być rozluźnione podczas masażu, a to jednocześnie powoduje, że uczucie stresu i napięcia uchodzi, a dominującym staje się uczucie odprężenia i relaksu.

Warto również zadbać o swoją skórę na ciele. Zabiegi powinny się rozpocząć od pilingu żeby pozbyć się starego naskórka. Nie jest on zupełnie od niczego potrzebny, a jedynie czyni skórę matową, szorstką i szarą. Jego usunięcie powoduje, że skóra wygląda lepiej i znacznie zdrowiej. Co więcej, lepiej przyjmuje inne zabiegi, jak okłady z alg czy błota, które służą odżywieniu i regeneracji skóry na całym ciele.

Pomyśl o swojej twarzy i dekolcie

Twarz i dekolt potrzebują nieco innej formy opieki. Przede wszystkim dlatego, że skóra ta jest nieco bardziej delikatna, łagodna i wymaga znacznie delikatniejszego podejścia. Oczywiście, tu również można zastosować piling, ale naturalnie znacznie delikatniejszy niż w przypadku całego ciała. Masaż też będzie wspaniałą formą relaksu, tym bardziej, że temu też on służy, nie służy rozbiciu napiętych i twardych mięśni.

Warto również zastosować różnego rodzaju maseczki. Na początek oczywiście oczyszczająca, która przygotuje bazę pod dalsze zabiegi. Kolejne maseczki to odżywiająca, regenerująca czy temu podobne. Wszystkie mają za zadanie doprowadzić do tego, żeby cera wyglądała świeżo, młodo, promiennie, żeby czuć się wypoczętym, zrelaksowanym i odświeżonym. I oczywiście, żeby efekt ten utrzymał się jak najdłużej.

Źródło: artykuł powstał we współpracy z Medica SPA.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5

Latest Images